Druhý ročník Krpolerunu klepe na dveře!

Druhý ročník běžeckého závodu KrPole RUN 2018 startuje již 26.5.

V sobotu 26. května se okolí Nákupního centra Královo Pole promění ve velký běžecký areál. Účastníci již druhého ročníku závodu KrPole RUN změří své síly v běhu na 5 a 10 kilometrů. Pro děti je připraven krátký okruh Junior Krpole RUN na 2,5 kilometru.

Letošní ročník závodu je ve spolupráci s brněnskou Ligou vozíčkářů věnován na podporu třicetiletého Tomáše z Brna, který se díky prodělané dětské mozkové obrně pohybovat nemůže. Při mnoha běžných úkonech mu pak musí každý den někdo pomáhat. Otevřít si dveře nebo sebrat propisku, která spadla na zem, Tomáš sám nezvládne. Zatím mu s tím každý den pomáhají asistenti, v budoucnu by jejich práci mohl zastat speciálně vyškolený asistenční pes. Výcvik takového domácího mazlíčka ale stojí víc než čtvrt milionu korun a pojišťovna na něj nijak nepřispívá.

Nákupní centrum Královo Pole se proto ve spolupráci s brněnskou Ligou vozíčkářů rozhodlo, že Tomášovi pomůže výcvik psa zaplatit. Závodníci i diváci budou mít možnost mu přímo na místě závodu na výcvik asistenčního psa přispět.

Registrace je zdarma na webu krpolerun.cz. Všichni registrovaní běžci dostanou závodní číslo, nevratný měřící čip a pitný režim během závodu. Ti, kteří se umístí na stupních vítězů, navíc získají hodnotné ceny od partnerů akce.

 

Během závodu nebude v areálu nákupního centra omezena doprava. Oba vjezdy do garáží zůstanou otevřeny, takže se závod nijak nedotkne zákazníků nákupního centra. Autobusy městské hromadné dopravy se budou otáčet na kruhovém objezdu u Noem Arch. 

Hlavním partnerem závodu je společnost CK AUTO – Toyota a Subaru. A dále společnosti Klimatex, Triexpert a Fit4All.

 

 

PROGRAM ZÁVODU 26. 5. 2018

 

09:00 – Otevření registrace na travnaté ploše před nákupním centrem

10:00 – Start závodu Junior KrPole RUN 2,5 km

11:00 – Start závodu KrPole RUN 5 km 

12:00 – Vyhlášení výsledků 

12:30 – Pomáhejte s námi - Liga vozíčkářů

13:00 – Start závodu KrPole RUN 10 km

14:45 – Vyhlášení výsledků