10. 4. 2017

7 důvodů, proč vyzkoušet mléčný zákys

Je lahodný, hustý a zároveň svěží. O co jde? No přece o zákys z italské sýrárny La Formaggeria Gran Moravia.

Tato sýrárna je jedinečná svou širokou nabídkou sýrů, mléčných výrobků, vín, krájených uzenin a mnoha dalšího. Najdete zde jak sýry z Itálie, tak i České republiky. La Formaggeria Gran Moravia kombinuje italské tradiční postupy s českou zemědělskou kvalitou.

Ale zpět k zákysu!

Proč byste měli tento mléčný zázrak vyzkoušet?

1)    Svěžest

Brzy příjdou dny, kdy se budete chtít osvěžit. I když to na první pohled nemusí být zřejmé, první ochutnání zákysu odhalí jeho lahodnost a svěžest.

2)    Blahodárnost

Zákys má blahodárný vliv na zdraví člověka. Tento nápoj podporuje díky probiotickým účinkům obranyschopnost organismu. Jeho pravidelné pití vylepšuje pleť a snižuje stres.

3)    Dieta? Žádný problém

Nejsem velká zastánkyně diet, ale přiznejme si, že do plavkové sezony nám zbývá už jen chvilka. Proto všichni oceníme, že je zákys vhodný i při dietách.

4)    Nová příchuť

Co se týče variant zákysu, tak je opravdu z čeho vybírat. Pro zastánce klasiky nesmí chybět přírodní varianta. Dále jsou na výběr ovocné varianty – jahoda a meruňka. A nově můžete ochutnat i banánový. Ten mě z celé rodiny zákysů nadchnul nejvíc.

5)    Český výrobek

Ráda podpořím lokální a české výrobky. Zákysy jsou přímo z litovelské sýrárny a na chuti jde kvalita opravdu poznat.

6)    Stravitelnost

Zákys patří do kysaných mléčných výrobků. Ty jsou lépe stravitelné než samotné mléko.

7)    Duben - měsíc zákysu

Na celý duben si pro nás La Formaggeria Gran Moravia připravila akci na tyto nápoje. Přírodní zákys si můžete koupit za 22,90 Kč místo 27,90 Kč a ovocné za 24,90 Kč místo 29,90 Kč.

Takže pokud si stále nejste jistí, zda vám zákys zachutná, můžete alespoň ochutnat přímo na prodejně nebo si jeden rovnou pořídit.

Autorka blogu: Michaela

Všechny články v blogu