21. 9. 2017

Kam za kávou a dortíkem v sychravých dnech

Venku je sychravo a babí léto nikde? Nevadí, využijte nevlídné počasí a vyrazte na nákupy, které si oslaďte výborným dortíkem, a ještě lepší kávou přímo v NC Královo Pole. A děti můžete vzít s sebou!

Osobně jsem tak trochu kávový maniak a posezení v kavárně je můj oblíbený relax. Nevím, jak to máte vy, ne každý musí být kávou posedlý, ale jsem si jistá, že téměř všichni si občas rádi odpočineme u kávy či čaje a třeba si smlsneme na nějaké té dobrotě. Zvlášť když jsme zmoženi nákupním maratonem. Tak tedy pojďme na to. Kde si dát v NC Královo Pole kafe:

Spirit of Café

Hned při vstupu z parkoviště se po vaší pravé ruce nachází Spirit of Café. Tahle menší, elegantní kavárna působí spíše jako moderní bar a má jednu velmi zajímavou vlastnost: náleží k ní solárium.

Těm, kdo si rádi užijí UV paprsků, i když počasí zrovna opalování nepřeje, nabízí jednotnou cenu za vstup do solária 160 Kč. Samozřejmě si zde můžete dát i kávu a v nabídce jsou také ovocné freshe - 0,3 litru za 49 Kč.

Gemini

Kavárna Gemini se nachází v prvním patře naproti prodejnám Reserved a Baťa. Nedávno prošla rekonstrukcí a celé její prostředí je moc příjemné. Stejně tak je příjemný a velmi ochotný i personál. Gemini má nově i malé posezení s pastelkami a omalovánkami pro děti, takže můžete svým ratolestem objednat džus a nechat je, ať se kreativně vyřádí, zatímco si v klidu vychutnáte svoje cappuccino.

Kavárna Gemini nabízí nápoje z kávy Alfredo - espresso si zde dáte za 36 Kč, cappuccino za 45 Kč. Dále mají také rozsáhlou nabídku panini (s radostí vám je i rozpečou), spoustu lahodně vypadajících dortíků, zmrzlinu a celou vitrínku naplněnou Marlenkami.

Cat Cafe

Kavárna Cat Cafe je přímo ve středu nákupního centra hned vedle food courtu. Posezení je elegantně oddělené od prostoru chodby pomocí dekorací v přírodním stylu.

Milá obsluha se omlouvala, že měli dnes téměř vykoupené dortíky, ale i tak vypadala nabídka více než lákavě. Posuďte sami.

Kromě lahodných dortíků si můžete v Cat Cafe vybrat z bohaté nabídky kávových nápojů, a to i se sójovým mlékem. Děti prý mají nejvíce v oblibě mléčné koktejly. Ty jsou nabízeny ve třech příchutích: jahody, banán a lesní plody a zaplatíte za ně 73 Kč. Co se kávy týče, espresso vyjde na 42 Kč, cappuccino na 49 Kč.

Cukrárna Větrník

V cukrárně Větrník si sice neposedíte, protože se jedná pouze o menší stánek, ale určitě stojí za to se zde zastavit. Bohatá nabídka klasických zákusků, zmrzlina, a hlavně naprosto úžasné dorty! Určitě se běžte podívat a kupte si dortík třeba na oslavu narozenin! Malý dort pořídíte už za 350 Kč, střední stojí 550 Kč a za impozantní dort ve tvaru srdce zaplatíte 600 Kč.

Monro

Monro je v rámci NC Královo Pole takové nečekané zjevení. Jedná se o stánek s čerstvou, lokálně praženou kávou (Monro je brněnská pražírna s celkem šesti pobočkami). Prodávají kávová zrna, která vám ochotně namelou dle vašich potřeb a požadavků. Nabízejí široké spektrum kávy ze všech koutů světa a obsluha opravdu ví, co dělá, a moc rádi si s vámi o kávě a její přípravě popovídají.

Kromě kávových zrn na doma si zde můžete samozřejmě nechat kávu také připravit a vychutnat si ji při nákupech. Navíc jsou ceny nápojů velmi příznivé! Espresso stojí pouhých 25 Kč, cappuccino 35 Kč. Já jsem tímto přírůstkem v NC Královo Pole opravdu nadšená a troufám si tvrdit, že i vás si tento malý, nenápadný stánek získá.

To je ode mě dnes vše. Jdu si uvařit kávu z úžasně voňavých, čerstvě namletých kávových zrn z Etiopie. Už se nemohu dočkat!

Autorka blogu: Veronika

Všechny články v blogu