12. 1. 2018

Jak zatočit s vánočními kily

Vánocům i předešlému roku odzvonilo a je pomalu čas zamyslet se nad novoročním předsevzetím. Jistě mi dáte za pravdu, že mnozí z nás mají jako nejdůležitější prioritu dostat se zpátky do formy a očistit své tělo po tak náročném období, kdy dostávalo opravdu zabrat. Proto jsem si pro vás připravila článek, který vám může být inspirací, jak svému tělu ulevit a dopřát mu celkový detox.

V první řadě je důležité věnovat pozornost stravě, kterou přijímáme. Není však třeba se bát, že byste museli držet přísné diety a nedotknout se žádného jídla. Součástí očisty je vynechání především těžkých či mastných jídel, kterých jsme si o vánočních svátcích či Silvestru užili více než dost. Namísto toho zvolte lehká jídla či produkty, které obsahují málo tuku a dodají vám potřebné živiny. Výhodou je, že nejsou o nic méně chutnější než nezdravá jídla a určitě si na nich pochutnáte.

Mléčné výrobky

Nejprve jsem zamířila do obchodu Gran Moravia v Nákupním centru Královo Pole. Tato prodejna nabízí široký sortiment nejrůznějších druhů sýrů a jiných mléčných pochutin. Nalezneme tu sýry původem nejen z České republiky, ale i Francie či Itálie. Já osobně nepohrdnu mozzarellou, která je lehce stravitelná, a když ji zkombinujete s rajčaty či přidáte do zeleninového salátu, určitě si pošmáknete. Dalšími tipy mohou být bílý jogurt či jiné dietní produkty jako zákys, syrovátka nebo ricotta.

Gran Moravia: ricotta speciale: 14,90 Kč/100 g, jogurt bílý: 19,90 Kč, syrovátka Aloe vera: 26,90 Kč, čerstvý zákys: 28,90 Kč, mozzarelia fresca: 14,90 Kč/100 g.

Zdravé bylinky

Co vašemu tělu jistě prospěje, jsou i různé očišťující bylinné čaje, které zbaví váš organismus škodlivých látek. Tyto detoxikační čaje navíc čistí krev, podporují obranyschopnost a podporují činnost ledvin. Není to skvělé, že můžete spojit dobré s užitečným?

Zdravá výživa: čisticí čaj: 48 Kč, čisticí čaj s rakytníkem: 38 Kč, čisticí čaj s červenou řepou: 34 Kč

Mlsejte zdravě

Kdo si myslel, že si během očisty bude muset zakázat sladké či slané dobroty a odepřít si třeba své oblíbené brambůrky, nemusíte se obávat. Nic takového nehrozí, protože mlsat klidně můžete dál a to bez výčitek svědomí. V prodejně Zdravá výživa najdete širokou nabídku zdravých pochutin a je jen na vás, čemu dáváte přednost. Mě konkrétně zaujaly tyto hrachové chipsy s mákem nebo sušené plátky z mrkve a řepy. Byla jsem tak zvědavá, že jsem si sama koupila plátky z červené řepy a musím uznat, že mi chutnaly dokonce ještě víc než klasické brambůrky.

Zdravá výživa: chipsy mrkev: 34 Kč, chipsy řepa: 38 Kč, hrachové chipsy: 37 Kč

Extra tip

Když jsem procházela regály v prodejně Zdravé výživy, zaujalo mě balení kajenského pepře. Proto jsem se zeptala usměvavé prodavačky, která mi ochotně poskytla několik informací o tomto zajímavém produktu. Kajenský pepř je velkým pomocníkem při hubnutí, zlepšuje trávení a zároveň redukuje chuť k jídlu. Jako další zajímavost bych uvedla Trizones. Jedná se o tříměsíční očistnou kůru, která je výjimečná pro svou detoxikační funkci, snižuje tělesnou hmotnost a zklidňuje metabolismus.

Zdravá výživa: celé balení: 1 049 Kč, Metabolian: 465 Kč, Lymphobian: 495 Kč, Trizones: 1 449 Kč

Zdraví z drogerky

Nevynechala jsem ani dm drogerii, kde jsem také našla několik pomocníků, kteří nám mohou pomoci v boji s nadváhou a jsou účinné při spalování tuků. Jedná se o výživové doplňky, které nám slouží k lepší kontrole tělesné hmotnosti a metabolismu tuků. Zmírňují pocit hladu, navozují pocit sytosti a působí proti sklonu k přejídání.

dm drogerie: Das gesunde PLUS: 169 Kč, Kneipp 3 bylinky: 249 Kč, MaxiVita Super linie: 94,90 Kč, Liftea štíhlá linie: 199 Kč

A pro ty, kteří si život rádi osladí, jsem věnovala pozornost i tomuto stolnímu sladidlu, které je vyrobeno z kořene čekanky. Pokrmy připravené s použitím tohoto sladidla vykazují výrazně nižší energetickou hodnotu.

dm drogerie: čekankový sirup: 239 Kč

Nezapomínejte ani na pohyb

Ať už se nám to líbí nebo ne, strava sama o sobě není bohužel postačující a je potřeba se i hýbat. Je proto vhodné do vašeho detoxikačního plánu zařadit i pohyb. Uvidíte, že když spojíte stravu a pohyb dohromady, výsledky se dostaví mnohem rychleji a vy budete mít konečně dobrý pocit, že jste pro sebe něco udělali.

Každý může zvolit podle sebe, jak se hýbá nejraději. Já dávám přednost klasickému běhu, u kterého si mimo jiné pročistím i hlavu, a cvičení v posilovně. Proto jsem nakonec zamířila do obchodu Sportisimo, kde jsem si našla vhodné sportovní outfity.

Sportisimo: bunda O´Neill: 899 Kč, mikina Adidas: 899 Kč, kalhoty fitness Adidas: 849 Kč, top fitness Nike: 399 Kč, kalhoty fitness Lotto: 449 Kč

A to by bylo k dnešnímu článku vše. Přeji vám, abyste svůj detoxikační plán dodrželi a zvládli až do úplného konce a aby vám pomohl se v roce 2018 cítit lépe.

Autorka blogu: Nikol

Všechny články v blogu