31. 5. 2018

Tip na lehký a chutný oběd

Hledáte místo, kde byste se mohli dietně najíst a zároveň si královsky pochutnat? Hledat už nemusíte, mám pro Vás totiž super tip na lehký a výborný oběd přímo v NC Královo Pole. Možná jste už zaregistrovali Vietnamské bistro na konci food courtu, ale ještě Vás nenapadlo si zde něco objednat. Já jsem si v něm dnes pochutnala poprvé a musím říct, že to určitě nebylo naposledy!

Bistro se zaměřuje hlavně na tradiční vietnamskou kuchyni. I když se s asijskými bistry poslední dobou roztrhl pytel, dle mé zkušenosti se mnohdy liší svojí kvalitou. Proto jsem byla zvědavá na toto bistro, které mě přesvědčilo svojí pestrou nabídkou vietnamských jídel. Objednala jsem si klasiku, a to Phở bo. O této polévce s libovým masem, nudlemi a zeleninou jste už jistě slyšeli. Je to jedno z mých nejoblíbenějších jídel, jehož nejrůznější variace jsem vyzkoušela v mnoha restauracích i bistrech. Nemám zkušenost, jak tuto polévku připravují přímo ve Vietnamu, ale v konkurenci s těmi, které již ochutnala, jsem byla mile překvapena. Velká porce, která snad ani nejde sníst a krásně měkké hovězí maso v kombinaci s kořením, které polévce dodává tu správnou chuť. No však vyzkoušejte sami.

Pokud zrovna na polévku nemáte chuť a dali byste si raději klasické nudle, můžete vyzkoušet rýžové nudle s krevetami. Kromě nudlí nabízí toto bistro krevety s rizotem nebo i samotné, pouze obalené v těstíčku s grilovanou bagetou a pikantní omáčkou.

Zaujala mě také různorodá nabídka setů, kde kromě masových mysleli s jedním i na vegetariány.

Tento krevetový set se mi líbil nejvíce. Zahrnuje krevety s teriyaki omáčkou, rýži, vepřový závitek, salát a rybí omáčku.

Pokud si raději pochutnáte na kuřecím mase než na krevetách, potěší Vás tento pikantní kuřecí set se zázvorem, rýží, zeleninovým salátem s ananasem (nebo jiným ovocem), kuřecím závitkem a nezbytnou rybí omáčkou. Celé menu pořídíte ve Vietnamském bistru za 105 Kč.

Pokud jste vegetariáni, jistě Vás také potěší nabídka grilovaného tofu s rýžovými nudlemi a zeleninou. Zelenina je vždy čerstvá. Samozřejmostí je výběr omáček pro dochucení jídel dle Vaší chuti. Můžete si vybrat mezi chilli, česnekovou nebo sladkokyselou omáčkou, případně dochutit jídlo pouze citrónem. Díky velkému výběru můžete zkusit různé kombinace chutí a najít si tu nej, což hodnotím velmi kladně.

Autorka blogu: Nikol

Všechny články v blogu